مبانی لینوکس برای هکرها ۱۱ (Apache Web Servers)

مبانی لینوکس برای هکرها ۱۱ (Apache Web Servers)
مبانی لینوکس برای هکرها ۱۱ (Apache Web Servers)

در این قسمت می‌خواهم نحوهٔ ایجاد و مدیریت یک وب سرور Apache را بررسی کنم. Apache در بیش از 60٪ از وب سرورهای جهان استفاده‌شده است، بنابراین هر مدیر لینوکس باید با آن آشنا باشد. به‌عنوان یک هکر مشتاق به هک کردن وب‌سایت‌ها، مهم است که چگونگی کارکرد Apache، وب‌سایت‌ها و دیتابیس این سایت‌ها را بدانید.

علاوه بر این با راه‌اندازی وب سرور خودتان، می‌توانید به هرکسی که از سایت شما بازدید کند نرم‌افزارهای مخرب ارائه دهید. شاید ساخت یک botnet، یکی از بهترین راه‌ها باشد. اما هیچ‌وقت کارهای غیراخلاقی انجام ندهید و از انرژی‌تان فقط برای پیشرفت و کارهای مفید استفاده کنید.

دریافت Apache در سیستم شما

Apache در کالی لینوکس و در بسیاری از دیگر توزیع‌های لینوکس به‌طور پیش‌فرض نصب‌شده است. اگر نمی‌خواهید Apache را نصب کنید، می‌توانید LAMP را دانلود و نصب کنید.

LAMP مخفف Linux، Apache، MySQL، PERL و PHP است. این ابزار به‌طور گسترده برای توسعه وب‌سایت‌ها در دنیای لینوکس استفاده می‌شود. در دنیای مایکروسافت نیز بسیار محبوب است، که به‌عنوان WAMP شناخته می‌شود، W مخفف Windows است.

می‌توانید LAMP را دانلود و نصب کنید، سپس وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید. علاوه بر این، ما یک وب‌سایت را دانلود و نصب خواهیم کرد که از آن برای هک کردن وب و دیتابیس آن در آموزش‌های آینده استفاده می‌کنیم.

مرحله ۱: Apache را اجرا کنید

در ترمینال kali دستور زیر را تایپ کنید.

service apache2 start

مرحله ۲: وب‌سایت پیش‌فرض را بازکنید

حالا که Apache در حال اجرا است، باید بتوانید صفحه وب پیش‌فرض را ببینید. بیایید http://localhost/‎ را در مرورگر خود تایپ کنیم.

مرحله ۳: باز کردن فایل index.html

وب‌سایت پیش‌فرض آپاچی ‎/var/www/html/index.html است. ما می‌توانیم آن فایل را ویرایش کنیم و از آپاچی برای ارائه هر صفحه‌ای که می‌خواهیم استفاده کنیم.

از هر ویرایشگر متن که مایلید استفاده کنید، من ‎/var/www/html/index.html را با gedit باز می‌کنم.

این مطلب را از دست ندهید:
بوت نشدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

در اینجا توجه داشته باشید که صفحه وب پیش‌فرض دقیقاً همان متنی است که وقتی مرورگر را به آدرس localhost باز کردید نمایش داده شد، که فرمت آن صفحه ‎.html است. باید این فایل را ویرایش کنیم تا وب سرور ما اطلاعاتی را که می‌خواهیم نمایش دهد.

مرحله ۴: افزودن چند خط html

اکنون‌که وب سرور ما اجراشده و فایل index باز هست، می‌توانیم هر متنی که بخواهیم اضافه کنیم تا وب سرور ارائه دهد.

برای مثال بیایید این صفحه را اضافه کنیم:

<html>
<body>

<h1> Cybrit is the Best! </h1>
<p>world is the best place to learn hacking!</p>

</body>
</html>

حالا این فایل را ذخیره کنید و gedit را ببندید.

مرحله ۵: بیایید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد

حالا که ما فایل ‎/var/www/html/index.html خود را ذخیره کردیم، می‌توانیم ببینیم آپاچی چه چیزی را ارائه می‌دهد. در مرورگر خود یک‌بار دیگر به http://localhost بروید.

تا زمانی که ما آن را فایل راداریم، آپاچی آن صفحه را ارائه می‌دهد!

مرحله ۵: دانلود و نصب DVWA

در حال حاضر که وب سرور ما را فعال و اجرا هست، می‌خواهیم یک وب‌سایت مخصوص برای هک کردن، که به نام Web Damn Web Application یا DVWA شناخته می‌شود، دانلود و نصب کنیم. بیایید آن را از اینجا دانلود کنیم، و آن را unzip کنیم.

unzip DVWA-master.zip -d /var/www/html

سپس، باید به آن مجوزهای لازم را بدهیم.

chmod 755 DVWA-master

اگر هنوز قسمت‌های قبلی را ندیدید، حتماً آن‌ها را نگاه کنید. منتظر آموزش بعدی باشید و اگر سؤالی داشتید، حتماً در نظرات زیر بنویسید.

حتما نگاهی به این مطالب بیندازید

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF مقاله
حجم فایل حدود 2 مگابایت است

نگران نباشید، ایمیل‌های مزاحم نمی‌فرستیم
close-link
دریافت هدیه
حجم فایل حدود 1 مگابایت است

نگران نباشید، ایمیل‌های مزاحم نمی‌فرستیم
close-link