سایبریت

آموزش هک وای فای (تست نفوذ) و روش‌های جلوگیری از هک وای فای

هک وای فای

دانلود رایگان

کتاب الکترونیکی آموزش تست نفوذ وایرلس

شروع تست نفوذ وایرلس با کالی لینوکس

آموزش هک وای فای یا تست نفوذ وای فای!

هک وای فای جرم است و در صورت وقوع چنین امری فرد جرم مرتکب شده و باید مجازات قانونی را طی کند. بر اساس ماده ۱۲ قانون جرایم رایانه‌ای هرکسی به طور غیرمجاز از اینترنت شخص دیگر استفاده غیرمجاز کند، باید مجازات قانونی را طی کند.

آیا می‌دانید هک وای فای چگونه است و چقدر زمان می‌برد تا این مراحل طی شود؟ شاید باور نکنید اما به راحتی و تنها در 1 دقیقه می‌توانید پسورد یک وای فای را هک کنید. تکنولوژی Wi-Fi Protected Setup به اختصار WPS یک استاندارد برای تنظیمات امنیتی شبکه های وای فای هست که صرفا برای راحتی کاربران آماتور ساخته شده که بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور به شبکه وای فای متصل شوند.

اما این ویژگی راحت، یک مشکلات امنیتی هم در پیش داره که حتی کاربران عادی با استفاده از ابزارهایی مانند Dumpper، WPSApp به راحتی میتوانند پسورد یک شبکه وای فای را بدست بیاورند. راهکار امنیتی برای جلوگیری از این حمله غیرفعال کردن WPS در تنظیمات روتر هست.

ویدیو زیر را تماشا کنید تا این حمله و روش‌های افزایش امنیت شبکه وایرلس را بیاموزید. دانلود ابزارهای استفاده شده در ویدیو

تست نفوذ همان هک است اما این کار به صورت قانونی با رضایت و قرار داد انجام می شود و هدف از این کار پیدا کردن مشکلات امنیتی است که وجود دارند تا در اینده هکر های کلاه سیاه مشکلاتی ایجاد نکنند. به طور کلی هک هم غیر قانونی نیست چرا که انواع مختلفی از هکر های کلاه سیاه ، کلاه سفید و کلاه خاکستری وجود دارند و عملیاتی که هکر انجام می دهد بیشتر مربوط به اخلاقیات و رفتار او دارد و چون ما نمیدانیم با چه هکر هایی برخورد خواهیم کرد باید با تست نفوذ امنیت خود را حفظ کنیم.

هک در واقع به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل است. اما متاسفانه رسانه ها با نام‌گذاری این کلمه بر روی حملات خرابکارانه، این اصطلاح جایگاه اصلی خودش را از دست داده و جنبه منفی به خود گرفته است.

هک وای فای یا تست نفوذ وای فای یکی از انواع تست نفوذ و در عین حال تکنیک حرفه‌ای است که با کمک آن می‌توانید دستگاه‌های وایرلس سمت کاربر (شامل لپ تاپ، تلفن های هوشمند و …) را مورد نفوذ قرار بدید و آسیب پذیری های آن را پیدا و رفع کنید. یعنی خیلی راحت می‌توانید با این دانش با بستن قرار داد با شرکت‌ها به دیوایس‌های وایرلس نفوذ کنید و آسیب پذیری های آن را پیدا و برطرف کنید و با آموزش به کارمندان از این تهدیدات جلوگیری کنید و درنهایت کسب درآمد کنید. فقط لازم است کمی زمان بگذارید و آموزش هک وای فای را یاد بگیرید.

آيا بعد از اینکه روتر خودم را ایمن کردم بازهم امکان داره هک بشم؟

متاسفانه جواب این سوال بله هست. زیرا تکنیک های هک وای فای بسیار گسترده و هوشمندانه هستند و با وجود باگ‌هایی که در دیوایس‌ها پیدا می‌شود این حملات راحتتر از قبل هم انجام میشود. اما تهدید واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که یک هکر با بدست آوردن پسورد وای فای به شبکه شما نفوذ کند و با شنود ترافیک شبکه اطلاعات شما را سرقت کند یا بدتر از آن از دیوایس‌های داخل شبکه دسترسی بگیرد. برای کاربران آماتور بهترین راهکار برای مقابله با حملات، آپدیت‌های ارائه شده توسط Firmware روتر هست. اما برای متخصصان تست نفوذ این خبر خوبی هست زیرا با کشف آسیب پذیری ها می‌توان امنیت را افزایش داد و آگاهی‌های لازم را کسب کرد.

چرا تست نفوذ وایرلس؟

برای اینکه بتوانید راحت‌تر این دانش را بیاموزید، آموزش تست نفوذ وایرلس را برایتان در قالب یک کتاب الکترونیکی کاملا رایگان آماده کردیم. با دریافت و مطالعه آن به شما قول می‌دهم بتوانید حملاتی که به یک دیوایس وایرلس انجام می‌شود را بیاموزید و روی دیوایس‌ها تست نفوذ انجام بدید و دانش لازم را کسب کنید. اینگونه می‌توانید با انجام کاری که علاقه داریم، از تست نفوذ کسب درآمد کنید.

حال نظر شما چیست؟ آیا تصمیم گرفتید آموزش تست نفوذ وایرلس را دریافت کنید و شروع به یادگیری کنید؟ به نظر ما ارزش این را دارد که کمی وقت بگذارید و آزمایشگاه خودتان را بسازید. همین حالا شروع کنید!

افرادی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتری هستند می‌توانند از ویدیوهای آموزش تست نفوذ وایرلس استفاده کنید.

دیدگاه‌ها

  • بخش دیدگاه محیط تعامل میان ما و شما است
  • سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید
  • شما در بیان نظر خود آزاد هستید و تمامی کامنت ها منتشر می‌شوند