آموزش هک وای فای


دانلود رایگان

ایبوک آموزش تست نفوذ وایرلس

شروع تست نفوذ وایرلس با کالی لینوکس

شامل 18 جلسه برای یادگیری:

  • کرک کلید شبکه های وایرلس
  • انواع حملات DOS به کلاینت های شبکه
  • دور زدن محدودیت ها و فیلترینگ های روتر
  • استفاده از کلید برای شنود اطلاعات کاربران شبکه
  • اجرای حملات rouge ap و گرفتن اطلاعات کلاینت

آموزش هک وای فای یا تست نفوذ وای فای!

همه ما می دانیم که هک وای فای جرم است و مجازات قانونی دارد!! اما تست نفوذ چیست؟ تست نفوذ همان هک است اما این کار به صورت قانونی با رضایت کامل و قرار داد انجام می شود و هدف از این کار پیدا کردن مشکلات امنیتی است که وجود دارند تا در اینده هکر های کلاه سیاه مشکلاتی ایجاد نکنند. به طور کلی هک هم غیر قانونی نیست چرا که انواع مختلفی از هکر های کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری وجود دارند و کاری که هکرها انجام می دهد بیشتر بستگی به رفتار و اخلاقیات آنها دارد و چون ما نمیدانیم با چه هکر هایی برخورد خواهیم کرد باید با تست نفوذ امنیت خود را حفظ کنیم.

هک وای فای یا تست نفوذ وای فای یکی از انواع تست نفوذ و در عین حال تکنیک حرفه‌ای است که با کمک آن می‌توانید دستگاه‌های وایرلس سمت کاربر (شامل لپتاپ، تلفن های هوشمند و …) را مورد نفوذ قرار بدید و آسیب پذیری های آن را پیدا و رفع کنید.


آیا هک وای فای فقط برای استفاده از اینترنت صورت می گیرد؟

توجه کنید که هک وای فای تنها در بدست آوردن پسورد وای فای خلاصه نمی‌شود، بلکه این برای نفوذگر قدم اول است و او با بدست آوردن کلید شبکه می تواند به شبکه قربانی متصل شود و تمام اطلاعات در حال تبادل (پسوردها، آدرس ها، چت ها و غیره) را مشاهده کند و علاوه بر آن از سیستم کاربران آن شبکه دسترسی مستقیم بگیرید.

پس اکنون اهمیت وجود تست نفوذ و آگاهی از تکنیک های کرکرها را متوجه می‌شوید.


آیا می‌دانید هک وای فای چگونه است و چقدر زمان می‌برد تا این مراحل طی شود؟ شاید باور نکنید اما به راحتی و تنها در 1 دقیقه می‌توانید پسورد یک وای فای را هک کنید. تکنولوژی Wi-Fi Protected Setup به اختصار WPS یک استاندارد برای تنظیمات امنیتی شبکه های وای فای هست که صرفا برای راحتی کاربران آماتور ساخته شده که بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور به شبکه وای فای متصل شوند. اما طراح این تکنولوژی فقط راحتی اتصال را اولویت قرار داده بود و از اتفاقات پشت آن بی خبر بود. در سال 2011 فاجعه اتفاق افتاد، محقق امنیتی استفان ویهباک متوجه آسیب پذیر بودن این مکانیزم شد و بعد از آن هکرهای برنامه نویس ابزارهای بسیاری برای هک وای فای تولید کردند و امنیت روترها و اطلاعات کاربران به خطر افتاد! در زیر برخی از این ابزارها را مشاهده می کنیم.


هک وای فای با کامپیوتر

در سالهای 2012 ابزارهای هک وای فای با کامپیوتر مانند Dumpper و غیره تولید شدند و پسورد وای فای را بدست می آورند. دانلود ابزارهای استفاده شده در ویدیو

هک وای فای با اندروید

با ابزارهای هک وای فای در اندروید مانند WPSApp کلید و پسورد وای فای را به سرعت بدست می‌آوریم.

افزایش امنیت شبکه وای فای

در 5 مرحله امنیت شبکه وایرلس را افزایش می‌دهیم و روتر خودمان را در برابر چنین حملاتی محافظت می‌کنیم!

اکسس پوینت‌های جدید دیگر این آسیب پذیری را ندارند. این حمله فقط روی روترهای فروخته شده در طی سال‌های 2006 تا 2012 کار خواهد کرد. اما از آنجا که مردم سالها روترهای خود را نگه می دارند، هنوز تعداد زیادی روتر آسیب پذیر وجود دارد.

راهکار امنیتی برای جلوگیری از این حمله غیرفعال کردن WPS در تنظیمات روتر هست.


آيا بعد از اینکه روتر خودم را ایمن کردم بازهم امکان داره هک بشم؟

متاسفانه جواب این سوال بله هست. زیرا تکنیک های هک وای فای بسیار گسترده و هوشمندانه هستند و با وجود باگ‌هایی که در دیوایس‌ها پیدا می‌شود این حملات راحتتر از قبل هم انجام میشود. اما تهدید واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که یک هکر با بدست آوردن پسورد وای فای به شبکه شما نفوذ کند و با شنود ترافیک شبکه اطلاعات شما را سرقت کند یا بدتر از آن از دیوایس‌های داخل شبکه دسترسی بگیرد. برای متخصصان تست نفوذ این خبر خوبی هست زیرا با کشف آسیب پذیری ها می‌توان امنیت را افزایش داد و آگاهی‌های لازم را کسب کرد.


چرا تست نفوذ وایرلس با کالی لینوکس؟

کالی لینوکس همانطور که از نامش پیداست یک سیستم عامل لینوکسی است. این توزیع فقط برای هکرها و اجرای حملات ایجاد شده است و اکثر هکرها و پنتسترها از این سیستم عامل استفاده می‌کنند.

در زیر می توانید یکی از حملاتی که با از ابزارهای اتوماتیک تست نفوذ وایرلس در کالی لینوکس به نام Wifite آزمایش می شود را مشاهده کنید. با این ابزار بدون اجرای حتی یک دستور می توانیم پسورد شبکه را بدست می آوریم.

برای استفاده از کالی لینوکس نیاز دارید ابتدا لینوکس را یاد بگیرید، اما نگران نباشید در این ایبوک بدون هیچ پیش نیازی می‌توانید تست نفوذ وایرلس را شروع کنید!

ما آموزش تست نفوذ وایرلس را برایتان در قالب یک کتاب الکترونیکی کاملا رایگان آماده کردیم! با دریافت و مطالعه آن به شما قول می‌دهم می توانید حملات روی یک دیوایس وایرلس را بیاموزید و روی دیوایس‌ها تست نفوذ انجام بدید و دانش لازم را کسب کنید.

حال نظر شما چیست؟ آیا تصمیم گرفتید آموزش تست نفوذ وایرلس را دریافت کنید و شروع به یادگیری کنید؟ به نظر ما ارزش این را دارد که کمی وقت بگذارید و آزمایشگاه خودتان را بسازید. پس همین حالا شروع کنید!

افرادی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتری هستند می‌توانند از ویدیوهای آموزش تست نفوذ وایرلس استفاده کنید.