۴ توزیع‌ برتر لینوکس برای تست نفوذ

توزیع‌های تست نفوذ لینوکس، سیستم‌عامل‌های متمرکز بر نفوذ و امنیت هستند که به هکرها کمک می‌کند نقاط ضعف و قدرت کامپیوترها یا شبکه‌های امن را شناسایی کنند. اصطلاح تست نفوذ برای افرادی که به‌طور حرفه‌ای درزمینهٔ امنیت فعالیت می‌کنند آشکار است. تست نفوذ با لینوکس بهترین گزینه برای هر محقق امنیتی یا هکر قانونمند است.

اگر شما یک توسعه‌دهنده، دانشجو و یا علاقه‌ دارید که روش‌های هک و نفوذ را بیاموزید و به‌طور حرفه‌ای درزمینهٔ امنیت اطلاعات فعالیت کنید، توزیع‌های تست نفوذ که در این مقاله معرفی می‌کنیم برای شما مفید خواهند بود.
تمام ابزارهای موجود در این توزیع‌ها متن‌باز هستند و بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

کالی لینوکس KALI Linux

کالی لینوکس یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر دبیان بوده و همواره توسط گروه Offensive Security درحال‌توسعه است. این توزیع از پروژهٔ بک ترک BackTrack بازنویسی و ایجاد شد. در مخزن کالی لینوکس ابزارهای زیادی وجود دارد و از دیوایس‌های ARM مانند RaspberryPi نیز پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر این توزیع در رتبه اول توزیع‌های تست نفوذ قرار دارد و در آن بیش از 500 ابزار کاربردی از قبل نصب‌شده است که یک جعبه‌ابزار امنیتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
Information Gathering, Vulnerability Analysis, Password Attacks, Maintaining Access, Reverse Engineering, Sniffing & Spoofing, Hardware Hacking, Wireless Attacks and Web Applications testing.

دانلود کالی لینوکس

 

کالی لینوکس KALI Linux

 

Backbox Linux

Backbox Linux یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر اوبونتو و توسط گروه BackBox طراحی‌شده است. Backbox  از میزکار XFCE استفاده می‌کند. این توزیع شامل حرفه‌ای‌ترین ابزار معروف درزمینهٔ هک و تست نفوذ مانند MSF, NMAP, BurpSuite, Armitage, SQLMap و غیره است.

دانلود Backbox Linux

 

BlackArch Linux

 

Parrot Security OS

Parrot Security OS یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر کالی لینوکس است که توسط گروه FrozenBox برای هکرهای اخلاقی و متخصصان امنیت سایبری ایجادشده است. این توزیع از مخزن kali استفاده می‌کند که بسیاری از ابزارهای هک در آن جمع‌آوری‌شده است و میزکار آن MATE است.

مطالعه کنید  دریافت ویزا کارت رایگان و معتبر

دانلود Parrot Security OS

 

parrotsec

 

BlackArch Linux

BlackArch Linux یک توزیع مبتنی بر Arch Linux است و این توزیع بسیار سبک برای هکرهای نخبه و حرفه‌ای که توانایی بالایی در کار کردن با لینوکس دارند طراحی‌شده است. این توزیع دارای دو میزکار  Fluxbox و OpenBox است و مخزن بزرگ این توزیع بیش از 1500 ابزار هک و امنیتی دارد.

دانلود BlackArch Linux

 

BlackArch Linux

 

4+
معین کاردانی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • همراهی شما افتخارماست.
  • ۱. برای حفظ کیفیت کامنت‌ها، لطفا به جای ارسال پیام تشکر از دکمه لایک مقالات استفاده کنید.
  • ۲. قبل از ارسال کامنت، از قسمت سرچ سوالتان را جستجو کنید شاید قبلا پاسخ داده شده باشد.
دیدگاه‌ها

*
*