سایبریت

بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ

کدام سیستم عامل برای هک بهتر است؟ در این مقاله بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ را بررسی می‌کنیم. توزیع‌های تست نفوذ لینوکس، سیستم‌عامل‌های متمرکز بر هک و امنیت هستند که به هکرها کمک می‌کنند نقاط ضعف و قدرت کامپیوترها یا شبکه‌های امن را شناسایی کنند. اصطلاح تست نفوذ برای افرادی که به‌طور حرفه‌ای درزمینهٔ امنیت فعالیت می‌کنند آشکار است. تست نفوذ با لینوکس بهترین گزینه برای هر محقق امنیتی یا هکر قانونمند است.

اگر شما یک توسعه‌دهنده، دانشجو و یا علاقه‌ دارید که روش‌های هک و تست نفوذ را بیاموزید و به‌طور حرفه‌ای درزمینهٔ امنیت اطلاعات فعالیت کنید، توزیع‌های تست نفوذ که در این مقاله معرفی می‌کنیم برای شما مفید خواهند بود.

تمام ابزارهای موجود در این توزیع‌ها متن‌باز هستند و بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کالی لینوکس KALI Linux

کالی لینوکس یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر دبیان بوده و همواره توسط گروه Offensive Security درحال‌توسعه است. این توزیع از پروژهٔ بک ترک BackTrack بازنویسی و ایجاد شد. در مخزن کالی لینوکس ابزارهای زیادی وجود دارد و از دیوایس‌های ARM مانند RaspberryPi نیز پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر این توزیع در رتبه اول توزیع های تست نفوذ قرار دارد و در آن بیش از 500 ابزار کاربردی از قبل نصب‌شده است که یک جعبه‌ابزار امنیتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Information Gathering, Vulnerability Analysis, Password Attacks, Maintaining Access, Reverse Engineering, Sniffing & Spoofing, Hardware Hacking, Wireless Attacks and Web Applications testing.

دانلود کالی لینوکس

کالی لینوکس - بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ

بک باکس Backbox Linux

Backbox Linux یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر اوبونتو و توسط گروه BackBox طراحی‌شده است. Backbox  از میزکار XFCE استفاده می‌کند. این توزیع شامل حرفه‌ای‌ترین ابزار معروف درزمینهٔ هک و تست نفوذ مانند MSF, NMAP, BurpSuite, Armitage, SQLMap و غیره است.

دانلود Backbox Linux

لینوکس backbox - بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ

پارروت Parrot Security OS

Parrot Security OS یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر کالی لینوکس است که توسط گروه FrozenBox برای هکرهای اخلاقی و متخصصان امنیت سایبری ایجادشده است. این توزیع از مخزن kali استفاده می‌کند که بسیاری از ابزارهای هک در آن جمع‌آوری‌شده است و میزکار آن MATE است.

مطالعه کنید
نصب نرم افزار در لینوکس اوبونتو

دانلود Parrot Security OS

لینوکس parrotsec - بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ

بلک آرچ BlackArch Linux

BlackArch Linux یک توزیع مبتنی بر Arch Linux است و این توزیع بسیار سبک برای هکرهای نخبه و حرفه‌ای که توانایی بالایی در کار کردن با لینوکس دارند طراحی‌شده است. این توزیع دارای دو میزکار  Fluxbox و OpenBox است و مخزن بزرگ این توزیع بیش از 1500 ابزار هک و امنیتی دارد.

دانلود BlackArch Linux

لینوکس BlackArch - بهترین توزیع لینوکس برای هک

به پایان مقاله بهترین توزیع‌ های لینوکس برای هک و تست نفوذ رسیدیم. منتظر آموزش بعدی ما باشید و اگر سؤالی دارید در نظرات زیر بپرسید.

5+

دیدگاه‌ها (0)

  • بخش دیدگاه محیط تعامل میان ما و شما است
  • سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید
  • شما در بیان نظر خود آزاد هستید و تمامی کامنت ها منتشر می‌شوند، به جز کامنت های تکراری!

*
*